Misie haftowane

Wykonane przez hafciarkę Mariannę Madanowską pluszowe misie zdobione haftem ręcznym, stanowią przykład innowacyjnego wykorzystania wciąż żywego folkloru łowickiego. Misie szyte są z kolorowego aksamitu i wypchane tworzywem takim samym, jak pluszowe maskotki ze sklepów. Misie łowickie nadają się na oryginalny prezent dla dziecka, pod choinkę, na urodziny czy imieniny, ale nie tylko. Idealnie ozdobią też półkę w pokoju i ożywią każde wnętrze.

Prezentowane misie łowickie mają zawiązaną zwykle czerwoną kokardę na szyi oraz zdobione są folklorystycznymi haftami kwiatowymi. Główny motyw kwiatowy wyhaftowany jest ręcznie na tułowiu niedźwiadka. Są to łowickie różowe lub czerwone róże w otoczeniu niezapominajek. Dodatkowo zdobione haftem ręcznym są uszy, łapki i stopy misia. Hafty wyszywane są różnobarwnymi nićmi ściegiem atłaskowym cieniowanym, wyłącznie ręcznie.

Haft łowicki jest jednym z najpiękniejszych polskich haftów, a do tego na tych misiach wykonany został przez uznaną i nagradzaną twórczynię Mariannę Madanowską. Takich pluszowych haftowanych niedźwiadków raczej nie znajdziemy nigdzie w internecie. Wysokość misia to około 30 cm.

Tagi:

Komentarze

Albert

Przepiękne misie. Wygląda to jednocześnie bardzo profesjonalnie a z drugiej strony jakoś tak... domowo :D W ogóle w temacie tkanin mogę polecić ten sklep "http://www.tkaniny.com/".

Sandra

Witam. Dobra jakość haftu. Misie przepiękne! :)

Piotr

Polecam!

Łukasz

Bardzo ładne misie.