Haftowane pocztówki

W poniższej galerii zaprezentowane zostały wykonane przez twórczynię ludową Mariannę Madanowską pocztówki łowickie. Pocztówki te są kolejnym autorskim pomysłem hafciarki. Pocztówki wykonane są ze sztywnego kolorowego bloku i zdobione ręcznie haftowanymi motywami kwiatowymi, tak charakterystycznymi dla regionu łowickiego. Wnętrze pocztówki jest puste i w całości nadaje się do zapisania dowolnym tekstem.

Różnobarwny płaski haft łowicki wykonany jest na pocztówkach ściegiem atłaskowym cieniowanym. Haft wykonany przez Mariannę Madanowską charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem, dobrze dobraną kolorystyką oraz idealnym cieniowaniem barw. Wzory kwiatowe wyhaftowane na pocztówkach łowickich skomponowane są z tradycyjnych dla folkloru łowickiego kwiatów - róży, maków, konwalii, niezapominajek, bratków. Oprócz wzorów, które możemy oglądać w tejże galerii możliwe jest także wykonanie pocztówki z wzorem wybranym, bądź skomponowanym przez osobę zamawiającą.

Ręcznie haftowane pocztówki łowickie nadają się do wypisania i wysłania życzeń świątecznych czy imieninowych, a z pewnością będą dla obdarowanego miłą niespodzianką i zostaną na długo zapamiętane, ze względu na swoją oryginalność. Pocztówki łowickie mają wymiary oryginalnych widokówek, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać pocztówkę w innym rozmiarze.

Tagi:

Komentarze